ultramagurski

Ultramaraton Magurski

W ten sierpniowy weekend biegowy świat patrzył na Krempną, gdzie po raz szósty odbywał się @Ultramaraton Magurski. Pomimo sanitarnych obostrzeń, które niestety towarzyszą obecnie każdej biegowej imprezie, organizatorom udało się znów zorganizować piękną imprezę, która corocznie ściąga w Beskid Niski setki amatorów biegania.

Tym razem zawody odbywały się przez dwa dni. W piątkowy wieczór wystartowali uczestnicy 22km MaguRun’a, zaś sobota stała pod znakiem biegów Ultra. O piątej rano ponad 250 biegaczy ruszyło na ścieżki Magurskiego Parku Narodowego, by zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale i upalną pogodą.

Absolutnym ‘objawieniem’ okazał się przybyły ze Słowacji, Patrik Milata, który Magurski Ultra Run (68km) pokonał w 5:32:24 (tempo 4:52!). Na trasie Ultra 100+ km tradycyjnie wygrał @Rafał Kot 😉  Wśród pań zwyciężały odpowiednio Zuza Wałach-Biśta oraz Kamila Grzelak.

Szczegóły dotyczące zawodów znajdziecie na @Ultramaraton Magurski a oficjalnym Partnerem wydarzenia jest @Województwo Podkarpackie