Trasy

Trasy wraz z profilami i możliwością pobrania GPX pod linkami


Dycha Na Zamczyska

Dystans 10km
Przewyższenie: +650m
Limit czasu: 2h15′
Pukty odżywcze/nawadniania: 1
Track GPX: TUTAJ

Info: Duża liczba przewyższeń w stosunku do dystansu, czyni Dychę na Zamczyska prawdziwym wyzwaniem! Ale ze względu na nie duży dystans jest to wyzwanie dla każdego!

Rekordzista trasy (trasa w obecnej formie była po raz pierwszy w 2020r.)

– Szymon Szmist 2023 00:54:59

– Beata Mazan 2020 01:07:24

START – Rymanów Zdrój, altany nad Czarnym Potokiem – rozbieganie w parku Zdrojowym – następnie ostry podbieg +200m na 1,5km na szczyt Zamczysk – Zbieg ze szczytu, po czym atak na górę Dział – dalej polany Wołtuszowej – zbieg do polany zbójnickiej i kolejny ostry podbieg na Zamczyska – Minięcie szczytu po lewej stronie i zbieg do ulicy PCK, dalej w dół do centrum Uzdrowiska. Tutaj trasa dychy rozdziela się z trasą Półmaratonu. Zawodnicy z Dychy skręcają ostro w lewo, zaliczają jeszcze jeden podbieg i biegną dalej 800m lasem już do mety.

 


 

Półmaraton Zamczyska

Dystans : 20,5km
Przewyższenie: +1080m
Limit czasu: 3h45′
Punkty odżywcze/nawadniania: 2
Track GPX: TUTAJ
Punkty ITRA: 1

Info: Trudna górska trasa z dużą sumą przewyższeń oraz technicznymi fragmentami, która daje maksimum frajdy i emocji!

Rekordzista trasy

– Tomasz Kubiak 2022 01:44:43

– Magdalena Łączak 2018 02:05:00

START – Rymanów Zdrój, altany nad Czarnym Potokiem – rozbieganie w parku Zdrojowym – następnie ostry podbieg +200m na 1,5km na szczyt Zamczysk – Zbieg ze szczytu, po czym atak na górę Dział – dalej polany Wołtuszowej – zbieg do polany zbójnickiej i kolejny ostry podbieg na Zamczyska – Minięcie szczytu po lewej stronie i zbieg do ulicy PCK, dalej w dół do centrum Uzdrowiska, przekroczenie drogi i dalej na szczyt dawnego wyciągu narciarskiego – następnie szlakiem wokół góry Mogiła, dobicie do szlaku czerwonego i odbicie na szlak czarny przez górę Glorietkę – zbieg na dół do Deszna po czym dalej ścieżką fitness do Wołtuszowej, znowu polana zbójnicka i kolejny atak na Zamczyska, powrót ze szczytu tą samą drogą co pierwszy wybieg – META – altany nad Czarnym Potokiem