Trasy wraz z profilami i możliwością pobrania GPX pod linkami
Dycha Na Zamczyska
Dystans 10km
Przewyższenie: +600m
Limit czasu: 2h
Pukty odżywcze/nawadniania: 2
Track GPX: TUTAJ
Info: Duża liczba przewyższeń w stosunku do dystansu, czyni Dychę na Zamczyska prawdziwym wyzwaniem! Ale ze względu na nie duży dystans jest to wyzwanie dla każdego!
Rekordzista trasy (trasa w obecnej formie była po raz pierwszy w 2020r.)
– Marcin Niezgoda 2021 00:55:56
– Beata Mazan 2020 01:07:24
START – Rymanów Zdrój, altany nad Czarnym Potokiem – rozbieganie w parku Zdrojowym – następnie ostry podbieg +200m na 1,5km na szczyt Zamczysk – Zbieg ze szczytu, po czym atak na górę Dział – dalej polany Wołtuszowej – zbieg do polany zbójnickiej i kolejny ostry podbieg na Zamczyska – Minięcie szczytu po lewej stronie i zbieg do ulicy PCK, dalej w dół do centrum Uzdrowiska. Tutaj trasa dychy rozdziela się z trasą Półmaratonu. Zawodnicy z Dychy skręcają ostro w lewo, zaliczają jeszcze jeden podbieg i biegną dalej 800m lasem już do mety.
Półmaraton Zamczyska
Dystans : 21km
Przewyższenie: +1080m
Limit czasu: 3,5h
Punkty odżywcze/nawadniania: 3
Track GPX: TUTAJ
Punkty ITRA: 1
Info: Trudna górska trasa z dużą sumą przewyższeń oraz technicznymi fragmentami, która daje maksimum frajdy i emocji!
Rekordzista trasy
– Tomasz Kubiak 2022 01:44:43
– Magdalena Łączak 2018 02:05:00
START – Rymanów Zdrój, altany nad Czarnym Potokiem – rozbieganie w parku Zdrojowym – następnie ostry podbieg +200m na 1,5km na szczyt Zamczysk – Zbieg ze szczytu, po czym atak na górę Dział – dalej polany Wołtuszowej – zbieg do polany zbójnickiej i kolejny ostry podbieg na Zamczyska – Minięcie szczytu po lewej stronie i zbieg do ulicy PCK, dalej w dół do centrum Uzdrowiska, przekroczenie drogi i dalej na szczyt dawnego wyciągu narciarskiego – następnie szlakiem wokół góry Mogiła, dobicie do szlaku czerwonego i odbicie na szlak czarny przez górę Glorietkę – zbieg na dół do Deszna po czym dalej ścieżką fitness do Wołtuszowej, znowu polana zbójnicka i kolejny atak na Zamczyska, powrót ze szczytu tą samą drogą co pierwszy wybieg – META – altany nad Czarnym Potokiem