35547714_773955112814517_9165179645220356096_o-1

Komunikat Techniczny

Komunikat techniczny i odprawa zawodników!

❗️Bardzo prosimy o zapoznanie się z komunikatem technicznym, który stanowi wiedzę obligatoryjną dla wszystkich uczestników Zamczyska Trail – Dycha na Zamczyska oraz Półmaraton Zamczyska.

Zasady zachowania bezpieczeństwa:

✔️Brak kibiców – prosimy o nie przychodzenie na bieg z osobami towarzyszącymi. Kibice pozostają poza bazą zawodów. Rodziny możecie wysłać na spacer parkiem zdrojowym lub na wycieczkę do lasu 🙂. Proszę o nie podchodzenie i mówienie: „A bo teściowa na chwilkę tylko przyjdzie zdjęcie mi zrobić”. NIESTETY, pozowanie do zdjęć już w domowym zaciszu! Impreza ma charakter zamknięty i tego się trzymamy. Wstęp tylko dla zawodników. Naprawdę, niech wasi kibice zaczekają gdzieś poza bazą zawodów, nie koniecznie zaraz obok na parkingu 🙂 Serdecznie prosimy!

✔️Odbiór pakietów startowych – podczas odbioru pakietów wszyscy uczestnicy powinni mieć zakryte usta i nos oraz stosować się do aktualnie panujących wymogów odnośnie dystansu społecznego. Liczba zawodników nie jest duża, dlatego wszyscy zdążą odebrać pakiet, prosimy spokojnie poczekać na swoją kolej. Opublikujemy wcześniej listy startowe, będą dwa stanowiska według liter alfabetu.
Baza zawodów:
https://goo.gl/maps/r6LpboD7yjyNM7GC9

✔️Start – podczas grupowania się na starcie prosimy o zakrycie ust i nosa. Po starcie będzie już można biec swobodnie.

✔️Punkty odżywcze:

👣Trasa 10km:
Przewidziano jeden punkt w okolicy 6km. Na punkcie będzie dostępna woda/izo/cola, pastylki energetyczne dextro, batony osobno pakowane. Napoje będą ustawione na stole w papierowych kubeczach. Każdy zawodnik po wypiciu napoju kubek wyrzuca do ustawionych koszy na śmieci. Napoje podaje obsługa, stosując zasady bezpieczeństwa. Na punkcie będą dostępne środki do dezynfekcji. W zależności od pogody może pojawić się dodatkowy punkt z wodą w okolicach 4km.

👣Trasa 21km
Przewidziano dwa punkty. Jeden w okolicach 7km i drugi 17,5km. Na punkcie będzie dostępna woda/izo/cola, pastylki energetyczne dextro, batony raw, batoniki bananito, trochę żeli energetycznych. Wszystko pakowane osobno. Napoje izo i cola będą ustawione na stole w papierowych kubeczach, woda będzie dostępna w formie butelek 0.5l. Każdy sam nalewa sobie wodę do swoich bidonów lub zabiera ze sobą butelkę na drogę. W sytuacji gdy ktoś zabierze ze sobą butelkę i wyrzuci ją później na trasie to nogi z d..y powyrywam. Każdy zawodnik po wypiciu napoju kubek/butelkę wyrzuca do ustawionych koszy na śmieci. Tak samo z opakowaniami po batonach. Napoje podaje obsługa, stosując zasady bezpieczeństwa. Na punkcie będą dostępne środki do dezynfekcji. W zależności od pogody może pojawić się dodatkowy punkt z wodą w okolicach 5km. Zwykle on jest, ze względu na upały jednak w obecnej sytuacji niekoniecznie się pojawi.

✔️Bezpieczeństwa na trasie – wszyscy zawodnicy obligatoryjnie stosują się do zaleceń obsługi biegu. Przy przekraczaniu drogi prosimy zachować dystans między sobą i pamiętać o pierwszeństwie pojazdów na drodze. Jesteście traktowani jak każdy inny pieszy w tej sytuacji.

✔️Warunki na trasie – Jest kilka miejsc niebezpiecznych, będzie błoto, będzie ślisko, będzie mokro. Ale bez paniki, dużo takich miejsc nie będzie ani nie ciągnie się to kilometrami. Przede wszystkim najniebezpieczniejsze miejsce jest to drewniany mostek w okolicach 4km. Jest to złota zasada nie tylko na ten bieg ale i na każdy inni w jakim będziecie startować. Tego typu leśne mostki są niewiarygodnie śliskie, nigdy, przenigdy nie wbiegamy na taki mostek. Zatrzymaj się i przejdź po nim spokojnie! Sam byłem świadkiem takich wypadków gdy ktoś z takiego mostka po prostu wypadł do potoku. Może się to źle skończyć! Jest to bieg górski więc niespodzianek będzie wiele, zapoznajcie się z trasą na stronie, zapamiętajcie najważniejsze miejsca. Trasa jest oznaczona, nawet są osoby kierujące ruchem na trasie jednak nic nie zastąpi waszej samoświadomości co do ruchu w trudnym górskim terenie. W czasie znakowania zrobimy również zdjęcia, filmy, podamy dodatkowe komunikaty o warunkach. Prosimy o wpisanie do telefonu numeru alarmowego POMOC. 10km – 697 551 060 21km 605 319 161.

✔️Meta – Każdy zawodnik na mecie medal odbiera sam. Po odebraniu posiłku rozpraszamy się w bazie zawodów w celu konsumpcji pyszności od Jaś Wędrowniczek. Baza będzie przygotowana w taki sposób aby było to możliwe. Po skończonym posiłku prosimy o niekoniecznie długie przesiadywania w bazie z uwagi na obecną sytuację.

✔️Dekoracja – odbędzie się zaraz po biegu. W tym roku będzie klasyfikacja OPEN K i M oraz wiekowe. Łącznie nagrody otrzyma 30 uczestników. Prosimy o pozostanie na mecie wszystkich którzy załapali się na punktowane miejsca lub podejście do bazy po zakończeniu imprezy. Zrobimy również losowanie nagród on-line wśród pozostałych uczestników! Odbędzie się to kilka dni po biegu. Nagrody wyślemy pocztą lub z odbiorem osobistym w zależności od miejsca zamieszkania. Dlatego nie musicie zostawać po biegu.

✔️Parkingi – liczba miejsc w najbliższej odległości od bazy zawodów jest ograniczona. Dlatego zalecamy parkowanie na wygodnych parkingach w pobliskiej odległości. Nie tylko będzie wam wygodnie zaparkować ale nie da się ukryć… zmniejszymy tym samym liczbę osób w obrębie bazy zawodów. Dlatego gorąco namawiam wszystkich na zrobienie sobie krótkiego spaceru do bazy i tym samym sprawienie, że będzie nam wszystkich bezpieczniej.
Podaję linki do lokalizacji kilku parkingów:
🅿️Parking leśny:
https://goo.gl/maps/MWNqPzGxaZCjtSC6A
🅿️Bardzo duży wygodny parking: https://goo.gl/maps/vDF6KcUPUNPrGKVs8
🅿️Bardzo duży wygodny parking:
https://goo.gl/maps/25dkxRXHJfAwUFAb8

Harmonogram:

12.06.2020: (Altany nad Czarnym Potokiem, Rymanów-Zdrój)

16:00 – 17:30 Praca Biura Zawodów
18:00 – Start Dychy na Zamczyska
20:00 – zamknięcie mety
20:00 – Dekoracja zawodników oraz wręczenie nagród
20:15 – Zakończenie Zamczyska Trail

13.06.2020: (Altany nad Czarnym Potokiem, Rymanów-Zdrój)

7:30 – 9:00 Praca Biura Zawodów
09:30 – Start Zamczyska Trail 21km
13:00 – zamknięcie mety dla Półmaratonu
13:45 – Dekoracja zawodników oraz wręczenie nagród
14:00 – Zakończenie Zamczyska Trail

Na koniec garść porad dla początkujących i nie tylko (już nie obligatoryjna) 😉
– Jeżeli zastanawiasz się nad butami, wybierz tylko i wyłącznie buty trailowe najlepiej z mocnym bieżnikiem.
– Zabierz ze sobą bidon. Minimum 0,5l dla obu tras. Gdy będzie zła pogoda pomyśl o zabraniu kurtki, foli NRC.
– Pamiętaj o wpisaniu numeru pomoc (podany wyżej) do telefonu.
– Nie bój się zabrać kijów. Trasa jest trudna, będzie ślisko i kije przydadzą się nawet na 10km. Nie używaj kijów na samym początku, poczekaj na rozciągnięcie stawki. Gdy ich używasz wyjmij słuchawki z uszu, ważne aby mieć kontakt z innymi zawodnikami, którzy mogą być zaraz za Tobą.
– Trasa jest bardzo kręta, bądź czujny. Oznaczenia będą wszędzie wystarczy się rozglądać. Nigdy nie podążaj za grupą, sam myśl gdzie biegniesz. To, że ktoś przed tobą biegnie nie znaczy, że wie co robi. Myśl sam o sobie i swoim bezpieczeństwie. Głównym oznaczeniem trasy będą taśmy biało-czerwone i strzałki na asfalcie.
– Zacznij spokojnie, trasa bardzo szybko ostro wspina się do góry. Nie ma co biec w emocjach, będzie czas nadrobić.
– Pamiętaj przy przechodzeniu przez drogę zachowuj ostrożność, impreza odbywa się w ruchu otwartym. Zwolnij, rozglądnij się, stosuj się do poleceń OSP Rymanów-Zdrój.