img_20220105_165044

Odprawa Zamczyska Winter Trail

Odprawa Zamczyska Winter Trail 06.01.2022!

 

Biuro zawodów:

09:00-10:15

 

Start obu dystansów:

10:30

 

Punkty nawadniania:

Trasa 13km na 9km

Trasa 6km na 4km

 

Pomiar czasu:

Czas mierzymy ręcznie, dlatego numer ustawiamy tak aby był dobrze widoczny.

 

Pakiet startowy:

Znajdziecie w nim koronę, zachęcamy wszystkich do ubrania jej na czas biegu lub chociaż na czas startu. Będzie super foto i filmowa pamiątka!

 

Warunki:

Błoto we wszystkich postaciach, ALE nie takie błoto już widzieliśmy! A tak całkiem serio, Zamczyska są kamieniste, więc to nie jest tak, że to błoto wszędzie jest. Tak są odcinki ciężkie ale nie cały czas 🙂 Kto był na Szczodruszce może odetchnąć z ulgą 😁

 

Trasy:

Trasa 6km bez zmian, natomiast zostały wprowadzone zmiany na 13km. Trochę ułatwiamy zadanie, zniknęło jakieś 400m i 30m do góry. Poprawiona mapka na naszej stronie w zakładce Zamczyska Winter Trail. Link do pobrania właściwych tracków dzisiaj po 20:00 zostanie opublikowany w regulaminie biegu.

 

Nawigacja na trasie:

Poruszamy się po oznaczeniach taśm biało czerwonych. Są one nadrzędne. Ślad gps może się idealnie w niektórych miejscach nie pokrywać, więc proszę nie wpadać w panikę gdy są taśmy a track idzie obok. Trasa jest kręta, kto już był to zna, kto nie był niech uważa! Taśm wisi bardzo dużo, wystarczy zachować czujność.

 

UWAGA! Kluczowy moment obu tras to miejsce podziału na 13km i 6km. Będzie to na około 3,5km tras. Będą tam stali kierujący ruchem ale to WY sami musicie się ogarnąć i pobiec właściwie. Jak nie macie pewność, po prostu pytacie kierujących. 6km skręca 90 stopni w prawo i już cały czas szeroką szutrową droga biegnie do mety. Nigdzie już nie skręcanie do lasu, nigdzie już nie biegniecie pod górę. Będzie punkt nawadniania i tam z przeciwnej strony będą nadbiegać zawodnicy z 13km. Oni za tym punktem wbiegają pod górę do lasu a 6km na spokojnie szutrem do mety. Później szuter zmieni się w asfalt i już cały czas asfaltem aż do deptaku i META! 13km natomiast w punkcie podziału kieruje się na prze uroczą ścieżkę, która miło pod górę wychodzi na górę Dział, gdzie biegniecie w prawo czerwonym szlakiem w dół, a później dalej naszymi oznaczeniami.

 

Zaplecze:

Nie ma Was dużo więc z parkingami nie powinno być aż tak dużego problemu. Toalety będą dostępne koło kortów tenisowych.

 

Po biegu:

Czekać na Was będzie zupa pomidorowa od Jaś Wędrowniczek a w pakiecie dostaniecie piwo od Browar Pogórza 😁